Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
polski serwis internetowy

Jones George

George Glenn Jones urodził się 12 września 1931 r. w Saratodze, w Teksasie. Super gwiazdor piosenki country. Posiadacz około 250 albumów płytowych. Należy do niewielu piosenkarzy, którzy bardzo szybko zjednali sobie miliony wielbicieli oraz do piosenkarzy country, którzy utrzymali tradycyjny styl klasycznego kierunku country. Pochodził z religijnej rodziny, przestrzegającej ściśle moralnych zasad życiowych. Rozpoczynał karierę od gry na gitarze w 1947 r. w duecie zespołu "Eddie And Pearl". Służył w Marynarce Wojennej USA. Przyjaźnił się z Hankiem Williamsem oraz Roy Acuffem śpiewając z nimi utwory w stylu honky tonk. W 1952 r. nagrywa własne utwory w wytwórni "Starday". Pierwsze piosenki w 1955 r. zwracają uwagę na Jonesa i jego utwór: "Why Baby Why". W 1958 r. wydał albumy "Hillbilly Hit Parade" i "Long Live King George". Kolejne hity to: "White Lightning", "The Window Up Above", "Tender Years". Występował w duecie z Melbą Montgomery, Margie Singaleton, Brendą Carter i gene Pitney. Kolejnymi utworami w latach 1962 - 1968 były: "She Thinks I Still Care", "You Comb Here Hair", "the Race Is One", "Love Bug", "Walk Through This World With Me" i "When The Grass Grows Over Me". W latach 1955-1971 miał na liście przebojów aż 59 hitów. W 1969 r. zawarł związek małżeński z Tammy Wynette, piosenkarką country. Pożycie małżeńskie jednak było burzliwe. Ścierały się duże, silne osobowości. Jones przez dłuższy czas był niewolnikiem alkoholu. Nie przepusczał żadnej okazji, nawet gdy żona zabierała mu kluczyki od samochodu, jechał 10 km do Nashville po butelkę alkoholu maszyną do ścinania trawników. W kolejnych latach nagrywał dużo dobrych utworów. Wśród nich: "Loving You Could Never Be Better" (1972), "Once You've Had The Best" (1973), "The Grand Tour" (1974) i "These Days I Hardly Get By" (1975). W duecie z żoną śpiewał dwa popularne utwory: "We're Gonna Hold On" (1973) oraz "Golden Ring" (1975). W dniu 13 marca 1975 r. "Król" i "Królowa" country po 6 latach "pożycia" biorą rozwód. Od tej chwili życie Jonesa stało się ruiną. W 1979 r. zgłasza się na leczenie z nałogu alkoholowego. Wierni przyjaciele piosenkarza wożą często Jonesa na wokalne występy. W 1979 wraca do równowagi. Rok później wydaje złoty album płytowy: "I Am What I Am", w którym zawarł poprzednie nagrodzone utwory, a wśród nich hit "He Stopped Loving Her Today". W tym samym roku otrzymuje nagrodę CMA za najlepszego wokalistę roku. Inne utwory George'a Jonesa: "She's Just a Girl I Used To Know", "It's Funny What a Fool Will Do", "World's Worst Loser", "Once a Day", "Same Ole Me". W 1992 r. Jones został włączony do Hali Sławy Muzyki Country.

Ostatnia żona Jonesa - Nancy nad jego grobem zaraz po pogrzebie 2 maja 2013 r. Picture: i4u.com

W roku 2012, w wieku 80 lat, George ogłosił, że zamierza wyruszyć w ostatnią trasę koncertową. Ochrzcił ją "Grand Tour" (Wielka Trasa) po swoim wielkim hicie, który nosił właśnie taki tytuł. Po jej zakończeniu planował poświęcić się rodzinie i wnukom. Los chciał jednak inaczej... 18 kwietnia 2013 George Jones zmuszony był odwołać kilka koncertów (co robił niechętnie, bo i tak w świecie country był już znany pod pseudonimem "No Show Jones" - "Jones bez występu", który pozostał mu jeszcze z czasów, gdy nie był w stanie wystąpić, ponieważ był tak upojony alkoholem). Jednak tego dnia źle się poczuł i w szpitalu w Nashville stwierdzono u niego niestabilne ciśnienie krwi i gorzączkę. 26 kwietnia 2013 na oficjalnym fanpage'u artysty na facebooku podano informację, że George Jones nie żyje.

Oficjalna strona artysty: http://www.georgejones.com/.

Źródło: w większości przepisane z książki mojego Wujka Stanisława Gachowskiego pt. "Gwiazdy Muzyki Country" uzupełniony informacjami z amerykańskiej wikipedii.
Pamięci Stanisława Gachowskiego...
Copyright: Krzysztof Kuldanek (c) 2013