Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
polski serwis internetowy

Cyrus Billy Ray

Billy Ray Cyrus jest nominowanym do nagrody Grammy amerykańskim piosenkarzem country/gospel, autorem tekstów i aktorem, najbardziej znanym za swój singiel numer 1 - "Achy Breaky Heart". Cyrus (naprawdę William Ray Cyrus) urodził się w Flatwoods, w Kentucky jako syn Rona Cyrusa - polityka, i jego żony - Ruth Ann Casto. Dorastając, był otoczony przez muzykę gospel i bluegrass wykonywaną przez członków jego rodziny. Jego ojciec, prawo-ręczny człowiek, grał na gitarze. Billy Ray był leworęczny. Próbował grać na gitarze swojego ojca, ale nie mógł się nauczyć. Jego dziadek był zielonoświątkowym pastorem. Zanim zmienił swoje zainteresowania na muzykę, Cyrus poszedł na uczelnię Georgetown College do klasy baseballowej. Od 1980 do 1990 r., Cyrus grał w barach, później podpisał kontrakt nagraniowy z Mercury Nashville Records. Gdy próbował dostać kontrakt nagraniowy w Los Angeles, Cyrus został określony jako "zbyt country" dla LA, i "zbyt rockowy" dla Nashville. Jednak, w 1990 r., zapisał się do PolyGram/Mercury. Cyrus zaczął nagrywać i pisać muzykę na swój pierwszy album "Some Gave All" wydany w 1992 r. Album ten stał się natychmiastowym sukcesem na listach przebojów i w sprzedaży. Debiutował na pierwszym miejscu najlepszych albumów country Billboardu w USA, na kanadyjskiej liście Billboardu albumów country, i w kilku innych zagranicznych krajach. Album pojawił jeszcze cztery razy w 40 singlach na liście "gorących singli country i utworów" od 1992 do 1993 r. Odnoszącym największy sukces singlem był "Achy Breaky Heart". Osiągnął pierwsze miejsce na liście "gorących singlów i utworów country", był także hitem na listach popowych, gdzie osiągnął 4-te miejsce. Mimo tego, że piosenka była jedynym singlem nr. 1, "Could've Been Me" osiągnął 2-gie miejsce, "Wher'm I Gonna Live?" 23-cie, a "She's Not Cryin' Anymore" 6-te. W 2003 roku Cyrus wypuścił 2 chrześcijańskie albumy - "Time Flies" i "The Other Side". Pierwszy album osiągnął niskie - 56-te miejsce na liście albumów country. Cyrus wypuścił też trzy single, ale tylko ostatni dostał się na listy przebojów. "Bread Alone", "What Else Is There", i "Back to Memphis", który dostał się na 60-tą pozycję. Drugi chrześcijański album, "The Other Side", zadebiutował na 5 miejscu na liście najlepszych chrześcijańskich albumów, na 18 miejscu najlepszych albumów country, i na 131-szym w dwusetce Billboardu. Dwa z singli dostały się na listy przebojów, "Face of God" (54-te miejsce) i "The Other Side" (45-te miejsce), podczas gdy "Always Sixteen" w ogóle nie dostał się na listy. Inne utwory Cyrusa to: "It Won't Be At Last", "Storm in the Heartland", "Wanna Be Your Joe", "Trail od Tears", "Southern Rain", "I Love You This Much", "Ready, Set, Don't Go", "Back to Tennessee".

Od 1986 do '91 r., żoną Cyrusa była Cindy Smith, z którą napisał piosenki "Wher'm I Gonna Live?" i "Some Gave All". 28 grudnia 1992 r. ożenił się z Leticiaą "Tish" Finley. Razem mają troje dzieci, córki Miley Ray (urodzona jako Destiny Hope), Noah Lindsey, i syna Braisona Chance. Ma także dwójkę adoptowanych dzieci Trace (urodzony 1989 r.) i Brandi (urodzona 1987 r.), ma także syna z poprzedniego związku - Christophera Cody'ego (urodzony w 1992 r.).

Oficjalna strona artysty: http://www.billyraycyrus.com/.

Źródło: w większości tłumaczone z http://en.wikipedia.org/wiki/Billy_Ray_Cyrus.
Pamięci Stanisława Gachowskiego...
Copyright: Krzysztof Kuldanek (c) 2013